18.01.2016

Czasy Harry'ego

Auror z wymiany
autor: Charlotte Petrova
Nowy Rok zawsze przynosi wiele zmian, co przyniesie Hermionie Granger – utalentowanej aurorce i vice szefowej Biura Aurorów?
Zapewne dużą dawkę humoru, jeszcze więcej złości i zdecydowanie wiele radości! Bo przecież, każdą osobę pracującą z Draconem Malfoyem, spotyka WIELKI ZASZCZYT! Chcesz dowiedzieć się jak potoczą się losy (nie) zgodnej pary aurorów? Jeżeli tak zapraszam na Aurora z wymiany!
ZAKOŃCZONE

 Blizny Wojny
http://blizny--wojny.blogspot.com/
  autor: Ef.
 Mówią, że po każdej wojnie następuje cisza. Ogłuszająca, przeszywająca do szpiku kości cisza. Trwa sekundy.
I potem, nieśmiało, zaczynają brzmieć pierwsze dźwięki. Ludzie opatrują swoje rany, opłakują bliskich, szukają zaginionych... Wojna nie kończy się wraz ze zwycięstwem.
Hermiona, Harry i Ron wygrali swoją wojnę. Dzięki współpracy i pomocy najbliższych Druga Wojna Czarodziejów została wygrana, zakończona. Jej konsekwencje odczuwane są jednak do dziś. Bo co zrobić, jeśli jedynym celem w Twoim dotychczasowym życiu było, by wygrać wojnę? Co, gdy utrata najbliższych jest zbyt przytłaczająca, by móc ruszyć dalej? Co, jeśli koszmary nigdy się nie kończą i trwają nawet na jawie?
Wojna pozostawia swoje blizny. Tylko od ciebie zależy, które z nich ujrzy świat.

But I've got high hopes, it takes me back to when we started.
dramione-high-hopes.blogspot.com
autor: Mary Alice
 Nowy, ostatni dla Hermiony, rok w Hogwarcie przynosi wiele niebezpieczeństwa i zagadkę. Po zamku grasuje morderca, którego ofiary wydają się przypadkowe, a jego nikt nie umie zidentyfikować. Co wspólnego ma z tym Hermiona? Czy uda się złapać go, zanim wyrządzi jeszcze więcej szkody?
Ciemność i Światło
 autor: cyropi    
 tłumacz: Arcanum Felis
 Blog jest tłumaczeniem 
Miłość trwa wiecznie - a przynajmniej tak myśleli. Mijają miesiące, a związek Draco i Hermiony trwa w najlepsze. Ale Lucjusz ma plan... który zniszczy ich miłość zawsze. Opowiadanie jest kontynuacją historii „Ogień i Lód"
ZAKOŃCZONE 
Dramione - Nie myśl o przeszłości 
autor: Netka
Hermiona Granger jest postrzegana przez wszystkich jako czarownicę mądrą, silną i odważną, jednak nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje. Pewnego dnia zostaje zaatakowana. Jakie będą tego skutki? Czy Draco Malfoy wyratuje dziewczynę z opresji? Jaką rolę odegra w jej życiu ten właśnie chłopak?
  ZAWIESZONY
Dramione- to live and to love
http://kochacizyc-dramione.blogspot.com/
autor: Dagie
Powojenne Dramione + inne paringi. Hermiona i Draco wraz z najlepszymi przyjaciółmi wracają do odnowionego Hogwartu na siódmy rok nauki. Czeka na nich nie tylko dużo nauki, ale również zagadka do rozwiązania. Czy złote trio połączy się ze Ślizgonami aby uratować szkołę?
Follow your dreams
  autor: Nicci
Po skończonej wojnie Draco Malfoy ucieka z kraju by rozpocząć nowe życie z czystą kartą. Niedługo potem zostaje jednak zmuszony do powrotu do Londynu, by skończyć studia prawnicze. Tu jego losy krzyżują się z szukającą własnej drogi Hermioną Granger. Czy nienawiść ma szanse przemienić się w przyjaźń a może nawet miłość?
Opowiadanie równie przewrotne i skomplikowane jak samo życie.
 
Kto pierwszy powie "kocham" - przegrywa
https://melodie-duszy.blogspot.com/
autor: Ew

Historia oczami Dracona Malfoya; bogata w liczne komentarze i sarkastyczne uwagi dotyczące nie tylko Hermiony Granger, ale również problemów dojrzewania i odkrywania w sobie nieznanych do tej pory uczuć. Opowieść o za szybkim dorastaniu, braniu odpowiedzialności za własne czyny i walce z Szakalem, czarnoksiężnikiem, którego wpływy przedarły się nawet przez bramy Hogwartu.

Krzyki naszych Serc
 autor: Alex
Blaise Zabini i Ginny Weasley. Wrogowie, którzy po ostatecznej bitwie z Voldemortem powracają do Hogwartu, by dokończyć magiczną naukę. 
Czy wojna zmieniła ich na tyle, że będą w stanie się zaakceptować, polubić? A może poczują do siebie coś więcej? Czy mają szanse na szczęścię?
Blog opowiada o dwójce nastolatków, wkraczających w dorosły świat o ich marzeniach, planach i porażkach. 
A przede wszystkim o poszukiwaniu miłości, która niespodziewanie zawita do ich drzwi.

Last Minute Love
autor: Arcanum Felis

Ona — zdradzona przez chłopaka. On — oszukany przez współpracownika. Oboje chcą zniknąć i zapomnieć o nieszczęściu jakie ich spotkało. Chcą znaleźć się jak najdalej, tam gdzie nikt ich nie znajdzie. Przypadkowo wybierają ten sam kierunek — Teneryfę. Co się stanie gdy spotkają się w HOTELU? Czy będą w stanie znieść swoją obecność? Czy te dwa tygodnie odmienią ich życie na zawsze?
Rozdziały pojawiają się rzadko.

Live Again [PL]
http://ingis-at-glacies-dramione.blogspot.com/p/ogien-i-lod.html
autor: Sophie733
 tłumacz: Arcanum Felis
 Blog jest tłumaczeniem 
Wojna trwała trzy lata zanim przegrali. Przeżyła tylko jedna osoba — Hermiona Granger. Dziewczyna rzuca zaklęcie, dzięki któremu cofa się w czasie. Jedno zaklęcie zmieni wszystko. Jedno zaklęcie spowoduje, że nawet wrogowie się zaprzyjaźnią.
ZAWIESZONE
Muzyczna misja
autor: Arcanum Felis

Hermiona Granger pracuje w Biurze Aurorów i świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Pewnego dnia Minister Magii Kingsley Shacklebolt wyznacza jej specjalne zadanie — ochronę jego siostrzenicy, niesfornej studentki pianistyki w Royal Academy of Music w Londynie, przed śmierciożercami, którzy prześladują jej rodziców. Była Gryfonka podejmuje wyzwanie i razem z Olivią rozpoczyna naukę w akademii. Pewnego dnia podczas popołudniowego spaceru spotyka Davida, który wywraca jej życie do góry nogami. Jakiś czas później w Biurze Aurorów pojawia się ten, który od zawsze był po stronie zła — Draco Malfoy. Co się stanie gdy dwoje wrogów połączy siły? Czy Hermiona będzie musiała wybierać między Davidem a Draco? Czy Olivia przysporzy więcej problemów niż pożytku? Tego dowiecie się, czytając moją historię.
Rozdziały pojawiają się rzadko.

New Beginning
autor: xemwiesx

Jeden dzień może zmienić całe twoje dotychczasowe życie. Jeden artykuł potrafi sprawić, że wszystko zacznie się walić. Jeden pocałunek umie na nowo ożywić w tobie miłość. Dwa słowa, które zostaną z tobą do końca. Po burzliwym rozstaniu z Ronem, do Hermiony odzywa się Ginny. Granger na nowo poznaje się z trójką byłych Ślizgonów, a z jednym z nich zaczyna łączyć ją coś wyjątkowego.

Ocalony - Draco Malfoy

autor: knockturn_alley

Draco Malfoy przeżył właśnie najgorsze wakacje w życiu, a kolejny – szósty rok nauki w Hogwarcie, wcale nie zapowiada się lepiej. Ma do wykonania zadanie niebywałe, mocno wykraczające ponad jego możliwości i umiejętności, a zwłaszcza przekonania. Nie wie już, co jest dobre, a co złe. Nie wie, co powinien robić, a czego nie. Nie ma pojęcia, która z wyłaniających się z każdym kolejnym dniem stron w czarodziejskim świecie, jest tą, którą powinien poprzeć. Którą drogą podążać? Której się wystrzegać?
Rosnące oczekiwania ze strony rodziców, przyjaciół, a zwłaszcza ze strony oddanej grupy śmierciożerców i samego Lorda Voldemorta, zrzucają na duszę chłopaka ciężar ponad siły. Wie, co musi zrobić. Wie, czego musi dokonać. Wie, że nie ma wyboru.
Stoi nad przepaścią własnego istnienia, a w duszy Draco pojawiają się wątpliwości, którym nie umie, częściej jednak nie chce sprostać. Pozbawiony możliwości dokonywania własnych wyborów, od urodzenia przypisany służbie czarnej magii i przeznaczony śmierciożercom, traci wiarę w samego siebie, w ideały, które wpajano mu od dzieciństwa, nie ma już nadziei na przyszłość, nie ma widoków na przyjaźń, miłość, na zwykłe człowieczeństwo. Z Mrocznym Znakiem wypalonym na przedramieniu udaje się w swoją ostatnią podróż do Hogwartu, sprawdzić, czy równie mroczna jest jego dusza, czy równie splątany jest umysł chłopca, w którego rękach spoczął los całego świata czarodziejów.
Ma naprawić, ma zabić.
Draco Malfoy wie, że nie ma wyboru.
A mimo to wciąż powtarza błagalnie: Nie jestem złym człowiekiem.

 Ogień i Lód
http://ingis-at-glacies-dramione.blogspot.com/p/ogien-i-lod.html
 autor: cyropi    
 tłumacz: Arcanum Felis
 Blog jest tłumaczeniem 

 Hermiona i Draco. Gryffindor i Slytherin. Mugolska i czysta krew. Serdeczna i zamarznięta dusza. Zmuszeni do pracy razem. Ona niszczy jego przekonania jednym zadanym pytaniem. I tu zaczyna się zabawa...
ZAKOŃCZONE 

Patrząc zbyt uważnie
https://patrzac-zbyt-uwaznie.blogspot.com/
autor: Princess Expecto
Życie Harry'ego Pottera jest idealne. Ma wspaniałą rodzinę, chodzi do wymarzonej szkoły i mieszka w rajskim miasteczku na północno-zachodnim wybrzeżu Kornwalii. Jego przyjaciele również cieszą się życiem szytym na miarę. Rodzina Weasley jest liczna i bardzo barwna, Hermiona Granger jest pilną uczennicą, a Draco Malfoy mieszka w ogromnym szlacheckim dworze.
Jednak ten piękny obraz można tak prosto zburzyć, patrząc zbyt uważnie.

Polowanie na czarownice 
https://dramione-polowanie-na-czarownice.blogspot.com/
  autor: Cookie Monster & Sappy
 Magia jest złem.
Zło jest nieczystością.
Nieczystość jest grzechem, który należy wytępić za pomocą ognia.
Hermiona Granger ma wszystko, o czym kiedykolwiek marzyła: swoje małe mieszkanie, pasjonującą pracę i wiernych przyjaciół. W ciągu pięciu lat pracy w Ministerstwie Magii dawała z siebie wszystko i w końcu jej wysiłek zostaje nagrodzony - ma zostać asystentką szefa Departamentu do Współpracy Czarodziei. Jej radość pęka niczym bańka mydlana, gdy słyszy aksamitny, władczy głos, który nękał ją w Hogwarcie przez osiem lat... Głos należący do młodego mężczyzny, który nie zamierza jej odpuszczać.
Niedługo potem dziewczyna jest świadkiem przerażających wydarzeń. Magia przestała być tajemnicą, a czarodzieje zmuszeni są patrzeć, jak ich świat rozpada się w płomieniach. Patrzą, jak teraźniejszość zamienia się w proch, z którego nie jest w stanie powstać na nowo. Jest tylko jedno rozwiązanie: cofnąć się w czasie i zapobiec ujawnieniu magii.
Przeszłość miesza się z tym, co znane, pozostawiając piętno na ich dalszym losie. Każda decyzja Hermiony wpływa na to, co zastanie po powrocie do swoich czasów. Czy uda jej się zapobiec zagładzie czarodziejów, zwłaszcza, jeżeli jedyną osobą, której może zaufać jest jej dawny wróg?
Dziwne pojęcie... czas. Czy wystarczy go jej, by zapobiec katastrofie?

Uważaj! Rozpoczęło się Polowanie Na Czarownice!
Simply Irresistible
autor: Arcanum Felis

Blog jest tłumaczeniem.
Hermiona Granger dwa tygodnie przed ślubem zostaje porzucona przez swojego narzeczonego Rona Weasleya. Niecałe 24 godziny później dowiaduje się, że Ron zdradził ją z dziewczyną Draco Malfoya. Malfoy postanawia się zemścić i wystylizować Hermionę tak, że żaden facet nie będzie mógł jej się oprzeć. Czy zemsta przerodzi się w coś nieoczekiwanego? Czy przyjaźń może zamienić się w miłość? Tego dowiecie się czytając moje tłumaczenie.
ZAKOŃCZONE

Siostry Hexwood

autor: Oleńska

Severus Snape, ratowanie świata i pewna bardzo autorytarna hrabina O.
ZAKOŃCZONE

Skrzydła Kruka
http://skrzydlakruka.blogspot.com
autor: Vleee

  Śmierciożercy napadają na dom Hermiony Granger i zabijają jej rodziców.
Rozgoryczona i wściekła dziewczyna, decyduje się wstąpić do Zakonu Feniksa, by pomścić bliskich.
Ku jej niedowierzaniu w odkryciu mrocznych sekretów, zamiatanych pod hogwarckie dywany pomaga jej znienawidzony Mistrz Eliksirów.

Smocza opowieść
autor: Martwiała

„Nie jesteś zabójcą.”
Co by było, gdyby Draco Malfoy na Wieży Astronomicznej zgodził się na propozycję Dumbledore’a i trafił pod opiekę Zakonu Feniksa? Czy ta decyzja go uratuje? Czy uda mu się pokonać klątwę śmierciożerczej przeszłości? Czy Zakon poradzi sobie bez swojego założyciela i w porę odkryje szpiega, który ukrywa się w jego szeregach? I wreszcie, czy Harry Potter pokona Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, skoro tym razem wszystko potoczyło się inaczej?
Alternatywa siódmego tomu. Opowieść o wojnie. Opowieść o życiu, śmierci i miłości. Opowieść o tym, jak decyzja jednego nastolatka może zmienić bieg historii. Smocza opowieść.
PS Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka!

Trzy etapy
autor: Koneko

Historia opisuje trzy etapy znajomości Hermiony Granger i Draco Malfoya. Jest kilka lat po Wojnie o Hogwart, oboje pracują w Ministerstwie. Pewnego dnia, Draco pojawia się w domu Hermiony z propozycją. Propozycją nie do odrzucenia. Propozycją, która zmieni życie ich obojga. 

We find yourself
Autor: Lirveni A.W
Gdy druga bitwa o Hogwart dobiegła końca, Hermiona Granger wraca do szkoły magii i czarodziejstwa. Niestety powrót na siódmy rok nie okazuje się być wcale takim łatwy. Zakon Feniksa powraca, aby wymierzyć sprawiedliwość pozostałym śmierciożercom. Dziewczyna zostaje przydzielona do ważnej misji, w której musi odegrać kluczową rolę i nie może pozwolić sobie na porażkę. Obowiązki prefekta naczelnego też nie mogą zostać zaniedbane, a towarzystwo Dracona Malfoy’a jej w tym nie pomaga. Czy Zakon Feniksa odniesie sukces, a może jednak porażkę? Jak zmieni się nastawienie dwójki odmiennych ludzi zmuszonych przebywać w swoim towarzystwie?
Przekonajcie się sami czytając Los płata figle! 
Widmo Przeszłości
Autor: Vivianne Peverell
Co by się stało, gdyby ktoś cofnął się w czasie do pamiętnej nocy w domu Potterów i zabił Czarnego Pana, zanim z jego ust padło znamienne „Avada Kedavra”? Czy zmieniony bieg zdarzeń, rzeczywistość, w której Voldemort jest tylko legendą, a Śmierciożercy oglądają świat zza krat Azkabanu, okaże się wymarzonym Elizjum? Czy bohater z jednego świata w innym również okaże się bohaterem?
Co by się stało, jeśli wybralibyśmy inaczej? Ten jeden raz? Zakłócili porządek, zmienili bieg zdarzeń. Czy nie warto ingerować, jeżeli zwycięstwo nie jest pewne, zaś zło zbyt potężne? Czy nie warto podjąć walki z samym Czasem? Może to porwanie się z motyką na słońce, ale przynajmniej niektórzy pożyją choć trochę dłużej. Jedno jest pewne — Czas bawi się świetnie. Łączy, co było rozłączone, rozdziela, co mówiło o sobie jako o "jedności". I ma jeszcze niejednego asa w rękawie.

Włochate serce

autor: mózg_leniwca

Harry Potter na lewej stronie, czyli co by było, gdyby Voldemort wybrał Neville'a.
Historia czwórki przyjaciół, którzy trafiają w samo centrum niecodziennych wydarzeń i jakoś muszą się w tym wszystkim odnaleźć.

Wschód słońca
autor: Charlotte Petrova

Prawdą jest, że najpiękniejszy wschód słońca potrzebuje zachmurzonego nieba…
Wojna odbiera wszystko… Wojna to chaos… Ból. Cierpienie. Rozpacz. Pustka. Otchłań. Nicość. Śmierć. Wojna ich zniszczyła… 
Ale życie trwa dalej… Życie to radość. Szczęście. Szaleństwo. Głupstwa. Błędy. Euforia. Spokój. Przyjaciele. Rodzina.
Życie to miłość…
Ale czy uda im się to dostrzec?
A oni wciąż czekają aż ze wschodem słońca nadejdzie lepszy dzień…

Zakazani
Autor: padfootastic
 Tłumaczenie: Arcanum Felis
— Brudna szlama.
— Chciałbyś wiedzieć, jak brudna jestem, Draco.

Zakochana fretka
http://ingis-at-glacies-dramione.blogspot.com/p/ogien-i-lod.html
autor: eccentric indeed
 tłumacz: Arcanum Felis
 Blog jest tłumaczeniem

 — Nie kocham Granger. Ja tylko czuję się tak śmiesznie i wszystko we mnie wiruje, kiedy jestem w jej pobliżu. I to nie jest miłość! Miłość to jednorożce, tęcze i wielkie milusie misie.
— Twój obłęd nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.
Bycie zakochaną fretką jest takie trudne. Cholerna Granger.

Zerwana Więź
http://severed-bond.blogspot.com/
Autor: Ginny Kurogane
 
Anna Maja Beltz dowiaduje się o ucieczce masowego mordercy Syriusza Blacka. Wkrótce dochodzi do ich spotkania, które uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń i słodko-gorzkich wspomnień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Theme by Lydia | Land of Grafic