19.01.2016

Fantasy

Bellum omnium contra omnes
autor: Mentrix Hadley

Bogowie są podobni do ludzi. Także się śmieją, kochają, nienawidzą i mszczą. Jednak oni nie mają zahamowań. Aby ocalić najdroższego przyjaciela potrafią zabić swoich towarzyszy, aby się zemścić zniszczą połowę świata.
Można ich podzielić na dwie strony konfliktu: tą jasną i tą ciemną. Przynajmniej w teorii. Oni wszyscy, niezależnie od pochodzenia, są tacy sami. Nie należy im ufać. W praktyce, każdy dba tu tylko o siebie, o swoją pozycję i moc, nie przejmując się tym, że kogoś rani. Oczywiście istnieją wyjątki, lecz znikają one w morzu ambicji i żądzy władzy.
Chciałabym wam opowiedzieć historię panteonów, historię bogów. Choć rozgrywała się ona tysiące lat wcześniej, ma wpływ na to, co dzieje się teraz. Bo bogowie nie wybaczają, nie zapominają. Ich rozgrywka trwa nadal, ale ważne są także ich pobudki. Nie wszystko jest tak jasne, jak się wydaje. Przeczytajcie, zrozumcie. Może to uratuje wam dziś życie, bo ciemność i chaos nadciągają.
I spróbujcie im wybaczyć.
Bezbarwny
Fantastyka -> Fantasy | trwające | kudikot
W świecie, w którym każdy rodzi się z przypisanym mu kolorem, Vaan jest jedynym, który go nie ma. Jest Bezbarwnym. Ale jego przekleństwo zmienia się w błogosławieństwo, kiedy po kraju rozprzestrzenia się śmiertelna epidemia, zabijając tych z mocą. Będąc jedynym jej pozbawionym, Vaan może stanowić klucz do utworzenia lekarstwa.
Może to dlatego ktoś próbuje go zabić. 
Rozdziały pojawiają się rzadko

 Biały Lotos
autor: Mari Kim

Wydawałoby się, że zostanie jednym z legendarnych Posiadaczy, odmieni życie na lepsze, a zainteresowanie rządu to znak stania się kimś ważnym, cennym. Zapewni dobrobyt. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna. Sieć kłamstw, tajemnic, manipulacji i intryg znacznie utrudnia dostrzeżenie prawdy, która kryje się za zasłoną iluzji. Posiadacze nie tylko muszą zmierzyć się z trudnościami rzucanymi im przez los, ale również uważać na Alexa, namawiającego na współpracę ze Stowarzyszeniem Odrodzenia. Nikt jednak nie chce wyjawić prawdziwych zamiarów tej niebezpiecznej organizacji, a odmowa oznacza wojnę.
Nadszedł czas na odblokowanie wspomnień, aby poznać przeszłość i wiedzieć, jaki powinien być następny krok. A prawda może być szokująca.
Zaczyna się gra na śmierć i życie. Czy aby pokonać bestię, samemu trzeba stać się potworem?
ZAKOŃCZONY

Bleeding Out

autor: Adna

Camilla – piękna wampirzyca z pazurem, której lepiej nie wchodzić w drogę; nie do końca potrafi panować nad własnymi emocjami. Amelia – niczego nieświadoma, zagubiona dusza, wepchnięta siłą w świat istot nocy. Marta – uosobienie spokoju i niewinności, w pełni akceptująca swoją wampirzą naturę, ale żyjąca od zawsze z dala od swojego gatunku.
Co je łączy? Z pewnością pragnienie krwi, ale to jest oczywiste. Jest jeszcze jeden mały szczegół, zapisany gdzieś w zakamarkach ich dusz – cząstka samego Draculi.
Każda z nich zaczęła swoją historię w inny sposób, w innym czasie, ale los pcha je ku sobie właśnie teraz, żeby zjednoczyły siły, aby stanąć przed czymś znacznie gorszym, niż wampir czyhający na Ciebie w ciemnym zaułku.
Chodzący przypadek
  autor: NotYourAverageWriter

Oskar był zwyczajnym studentem prawa, do czasu gdy przypadkowy facet zmienił go w wampira. Teraz do egzaminów, pracy, i problemów z kotem, dochodzą jeszcze problemy z ludźmi próbującymi wciągnąć go do ich tajemniczego stowarzyszenia, mimo iż usilnie im odmawia. No bo jak wytłumaczyć grupie gości w czarnych pelerynkach, że nie jest zainteresowany składaniem ofiar i polowaniem na ludzi, kiedy sesja wisi mu nad głową?
Rozdziały pojawiają się rzadko
ZAWIESZONE 

Chronica Genusmuto: Nigrum Cor
https://chronica-genusmuto.blogspot.com/
autor: Kuroneko

Na blogu publikowane będą różne historie w zakresie świata, w którym żyją Genusmuto - ludzie z genotypem demonów, zmieniający się w zwierzęta i posiadający magiczne zdolności. Obecnie publikuję Nigrum Cor.
Nigrum Cor
Dziewiętnastoletni Hei jest chemikiem jednej z triad stacjonujących na terenie Tokio. Jego w miarę przewidywalne życie zaczyna się zmieniać, kiedy znienawidzona matka przyprowadza do domu nowego partnera i jego syna - przystojnego aktora Soujirou. Co gorsza, ktoś wrabia Heia w kolaborowanie z wrogimi mafiami. Na jaw zaczyna też wychodzić dotąd niejasna historia rodziny.

Corazón valiente
autor: Amadea

Odkąd ludzie nauczyli się okradać elfy z ich cmentarzysk, które okazały się być "kopalnią kamieni szlachetnych", musiały się przed nimi ukryć. Elfy nie potrafiły walczyć. Ludzie zmusili je jednak do nauki sztuki walki. Nastąpił przez to podział wśród elfów. Wściekła na ludzi Królowa zebrała część poddanych i opuściła Kastę tworząc Elfy Ciemności.
Srebrnooka Amadea, dziedziczka tronu dostaje pod opiekę adepta Milo, którego musi nauczyć zasad panujących w Królestwie Światła. Uparty chłopak, który ma w połowie elfią krew, nie ułatwia jej tego zadania.
Rozdziały pojawiają się rzadko.
 "Czasy Cieni"
http://hurricaneonthemoon.blogspot.com/
autor: Berwarna
Vernas ogarnął mrok tak wielki, jak nigdy dotąd. Armia przemienionych w potwory ludzi pod wodzą samozwańczego Króla Cieni stoczyła wygrane bitwy już prawie w całym królestwie. Jedynie niewielka grupa ludzi odważyła się przeciwstawić jego planom i próbuje z nim walczyć, choć wiedzą, że szanse na zwycięstwo są znikome.
Kala Moon to zagubiona osiemnastolatka, która zmieniła stronę ze złej na dobrą. Teraz chce wykonać wyrok śmierci na swoim dawnym królu, który ją skrzywdził i pozbawił wszystkiego, co kochała. Doskonale zdaje sobie sprawę, że nie łatwo będzie zwyciężyć z mroczną magią i swoją własną przeszłością.

Czerń uczuć. Czerwień zmysłów.

autor: Az.

W otoczeniu ciągłych spisków i walk wszystko widać jak na dłoni. Pragnienia, gniew, strach, przyjemność.
Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest odkrywać sieć powiązań wokół siebie? Jak walczy się z własnymi słabościami, by nie dać komuś satysfakcji? Jak w powietrzu czuć przeplatające się żądze innych? Ja nie.
Wychowano mnie w tej dżungli i jak każdy dałem się pochłonąć...
Czy mogę Cię mieć?
https://youreyeslooksad.blogspot.com/ 
  Autor: Natola
Aniela to zwykła dziewczyna, której życie nie oszczędza. Dzień po dniu stara się przetrwać.
Dlaczego więc przeniosła się do innego świata? Co to za miejsce i po co tam przybyła?
Kto jej pomoże, a kto będzie utrudniał zadanie które otrzyma w nowym miejscu?
Jak poradzi sobie z trudnościami i sytuacjami bez wyjścia?
Czy da radę powstrzymać przeznaczenie, które zostało już dawno zapisane?
Czy będzie to dla niej przygoda czy wyrok?
Dark And Light Inspirations

autor: Hebe Agotho, Julia Ziemba

Celine była nieśmiałą, nie pewną siebie nastolatką. Z naciskiem na BYŁA. Zmieniły ją podejrzane okoliczności śmierci jej najlepszej przyjaciółki. Dziewczyna odkrywa, że jej przyjaciółka została zamordowana przez niebezpieczną organizacje nazywaną Zakonem Trzech Wilków. Celine chce się zemścić oraz odkryć dlaczego zabito jej przyjaciółkę. Czy jej się to uda? 
I czy tajemniczy chłopak o szarych oczach jej w tym pomoże?

Elviren's revival
autor: Martina Avarosa

Nad Elviren wisi groźba wojny. Król Hans ogłasza nabór do wojska, do którego zgłasza się osiemnastoletnia Farya. Jej zgłoszenie zostaje odrzucone, dlatego wraca w przebraniu mężczyzny i rozpoczyna trening. Armią dowodzi William, który wkłada wszelkie starania, aby osiągnąć zwycięstwo. 
Wiedziona przypadkiem dziewczyna, trafia do pałacu, gdzie poznaje tajemnice tragicznej śmierci poprzednich władców Elviren.
Jak długo uda jej się trzymać swoją prawdziwą tożsamość w sekrecie? I co łączy ją ze śmiercią rodziny królewskiej?

Gajowa 7
autor: Beatrice

Łucja ma problem. I to nie byle jaki, lecz Problem przez wielkie "P" – posiada wyjątkowo wybuchowy charakter. Dosłownie. Nieustannie zdarza jej się coś podpalić i absolutnie nie robi tego specjalnie. Nic nie może przecież poradzić, że ludzie wciąż ją drażnią, denerwują lub zwyczajnie sobie kpią, a wtedy BUM! Wszystko wokół idzie z dymem. To jest właśnie powód, przez który dziewczyna często zmienia szkołę – niezależnie jakby się nie starała, w końcu i tak ją wyrzucają.
W ten sposób Łucja, jej bardzo niefrasobliwi rodzice, trzy młodsze siostry oraz kolejna w drodze, trafiają do położonej na końcu świata Łysogóry Nowej. Tam, przy ulicy Gajowej, stoi odziedziczony po nieznanej nikomu ciotecznej babce dom.
A to dopiero początek kłopotów Łucji.
Rozdziały pojawiają się rzadko.

Granica Olimpu
autor: Rolaka

Być zwykłym człowiekiem - to odległe marzenie staje się dla młodej Penelopy mottem, dzięki któremu będzie w stanie przetrwać czas próby, jaki wyznaczyli jej Bogowie.
Dręczona przez sny i wizję swojej niechybnej śmierci, ucieka przez wołaniami Najwyższych, którzy oczekują od niej czynów, jakich nie jest w stanie dokonać.
Wplątana zostaje jednak w wojnę, którą wypowiedział sam Ares.
I choć postanawia przywrócić swojemu życiu normalność zabraną przez jej matkę, Atenę, przeznaczenie wprowadza ją na zupełnie inną ścieżkę.
Czy uda jej przezwyciężyć proroctwo i jak zakończy się wojna, której konsekwencje rozpoczną nową erę?

Gra Światów
Autor: Vesna Might

Dawno temu anioł, diabeł i człowiek żyli w jednym świecie. Nie skończyło się to dobrze. Dwie zwaśnione rasy postanowiły wymazać się na zawsze z ludzkiej pamięci i znaleźć dla siebie inne miejsce, tak daleko, jak to tylko możliwe.
Jednak nigdy nie utraciły kontaktu ze starym domem. Teraz w każdym znanym im świecie dzieją się niepokojące rzeczy. Katastrofy naturalne, niewyjaśnione zniknięcia, wariujące portale... Od wieków kochające się i żyjące w zgodzie stworzenia nagle stają naprzeciw sobie. Pierwsza i ostatnia z wojen wybucha ze straszliwą siłą.
Światy rozpoczęły swoją grę.

Historie z innego świata

autor: Ala Czarnoplama

Osiemnastoletnia Irien z Elbergu próbuje udowodnić światu niewinność oskarżonego o morderstwo Kaedesa. W tym celu wraz ze swoją siostrą wyrusza do Gwiazdogrodu, miasta pełnego niebezpieczeństw, w którym zawsze panują noc i zima. Czy siostrom uda się przetrwać tę z góry skazaną na porażkę podróż? Kryminalna historia w świecie fantasy na fundamentach horroru, przyprawiona szczyptą żartu.

Igranie ze Śmiercią
http://igraniezesmiercia.blogspot.com/
autor: Patrycja O. (Igrająca ze Śmiercią)

Poznaj historię rodzeństwa znanego przez wszystkich ludzi - Życia, Snu i Śmierci, oraz niezwykłej śmiertelniczki, Leny. Lena była wychowywana pod skrzydłami samego Lucyfera. Nie miała styczności z ludźmi, a jej najlepszym przyjacielem jest Władca Snów. Ma plany i marzenia, które niespodziewanie legną w gruzach.
Poznaje młodszego brata Snu - Śmierć, którego obdarza odwzajemnioną nienawiścią.
A ze Śmiercią lepiej nie igrać...
Chcąc nie chcąc Lena wkracza w sam środek konfliktu Życia i Śmierci, a jej decyzje mogą zaważyć nie tylko na jej losie...
Czy nienawiść może zmienić się w miłość?
Czy przyjaźń może przetrwać wszelkie przeciwności?
Czy można zmienić to, co w rzeczywistości jest niezmienne?
Wystarczy mieć nadzieję...
ZAKOŃCZONY

Jestem Twoim Bratem
autor: Hertanix Michał

Zapraszam do świata, który nie wie co to znaczy, że "ludzkie życie jest bezcenne". Przez wieki dochodziło w nim do wielu sporów i konfliktów, wyniszczające wojny i kataklizmy spowodowały zatrzymanie się rozwoju broni, która i tak nie mogła się równać z mocą, którą opanował człowiek. Pozwalała ona na wykonywanie tego co nazwali byśmy "cudem", lecz nie zawsze była dobra. Wiecznie wykorzystywana do zabijania i sprowadzania cierpienia.
Lecz świat nie przewidział jednego, że pojawią się na nim dwaj geniusze, którzy go zmienią....
Rozdziały pojawiają się rzadko.
Kraina liliowego księżyca
http://kraina-liliowego-ksiezyca.blogspot.com/
autor: Dark Queen 
 Archipelag siedmiu wysp na oceanie atlantyckim zawiązał sojusz – za wszelką cenę chcieli odciąć się od ludzi ze stałego lądu, którzy chcieli zlikwidować magię. Dwieście lat później Katherine – księżniczka jednego z państw, nie chce wieść pustego życia w zamku, które polega na tym, by dobrze wyglądać. Rzuca się w życie pełne adrenaliny i niebezpieczeństwa, wypraw na smoki, intryg i tajemnic. Czy uda się jej ocalić rodzinę, państwo i sojusze, nie gubiąc po drodze samej siebie?
Król
  autor: Vesna Might
Rainfall, niegdyś potężne królestwo Północy, dziś jest spustoszone przez minioną wojnę, a krew wiernych dynastii Tanvarenów żołnierzy i cywili nie zdążyła jeszcze wsiąknąć w ziemię. W Wenrille rozprzestrzenia się strach, nędza i cierpienie, ale nie chcemy wierzyć, że nie ma już dla nas nadziei, każdy kolejny krok przybliża bowiem Czarnego Ptaka do serca jego kraju. 
Jego czyny przyniosą kolejne zniszczenia, ale może po wszystkim znów będziemy wolni?

 Królestwo Keronii
http://keronia.blogspot.com/
założycielka: Nefryt, wielu autorów
 Akcja bloga osadzona jest w fikcyjnym świecie, w którym magia jest równie oczywista jak nauka, większością państw rządzą królowie; mity, wierzenia i przesądy są jednymi z wielu elementów codzienności, a człowiek nie jest jedyną myśląca rasą.
Tytułowa Keronia to kraj o realiach luźno inspirowanych europejskim średniowieczem. Od kilkudziesięciu lat w stanie wojny z sąsiadującą od południa Wirginią, staje się areną nie tylko krwawych walk, ale także wielu przygód.
Nie istnieje konkretna, sprecyzowana oś fabuły. Blog oferuje Ci realia świata, który w całości stoi przed Tobą otworem. To twoja postać – jako jedna z wielu – zapisze karty jego historii, to właśnie Ty możesz stać się jednym z głównych bohaterów. Możesz być dosłownie każdym, pochodzić z dowolnego miejsca na mapie i obrać taką drogę życia, jaką tylko zechcesz.
Uważaj jednak. Nie jesteś nieśmiertelny, a czasy nastały niespokojne: wojna, wzajemne waśnie między stronnictwami, skryte w leśnych ostępach bestie, podstępne knowania możnych i czyhający na traktach zbójcy to tylko niektóre z niebezpieczeństw.
Lazurowy Naszyjnik
http://lazurowynaszyjnik.blogspot.com/
autor: Eliz

Matka szesnastoletniej Elizabeth zostawia ją u dawnej przyjaciółki na czas wyjazdu. Dziewczyna zdezorientowana dziwnym zachowaniem matki i opiekunki postanawia dowiedzieć się, o co chodzi. Czy to, co kiedyś mówiła jej matka okaże się prawda? Czy Eliza odkryje ją wraz z nowymi przyjaciółmi?

Live as if live were to end tomorrow
autor: O.A.Ł.

Zoe jest pozornie zwykłą, zagubioną osiemnastolatką. Jeden dzień zmienia wszystko, jak zwykle ucieka od problemów, tym razem jednak jest inaczej.Spotyka dwóch podejrzanych nieznajomych w opuszczonym domu. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. Czy dziewczyna uchroni siostrę przed losem, który spotkał jej rodziców? Czy odkryje prawdę o sobie? Czy pozna powód śmierci jej najbliższych?
Ludzki anioł
  Autor: Wiktoria Majerczak
Leslie Lange jest szesnastoletnią dziewczyną, która ma zwykłe problemy. Szkoła, chłopcy i nadopiekuńczy rodzice. Przynajmniej do czasu. Wszystko, co do tej pory uznawała za prawdę, okazuje się oszustwem. Musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, dokonać wyboru między tym, co dobre, a tym, co złe i zdecydować, kto zasługuje na jej zaufanie. Każdy wybór może okazać się ostatnim w jej życiu, nagle pełnym intryg i tajemnic. Kim w tym wszystkim okaże się przystojny Nathaniel? Czy Leslie odważy się stawić czoła światu, żeby ocalić nie tylko siebie, ale też bliskie jej osoby?

Miasto Mroku
autor: Szymon Gibki

Kalifornijskie miasto Wildfire nigdy nie było zwyczajne, a jego mieszkańcy nigdy nie mogli do końca czuć się bezpiecznie. W Wildfire od niepamiętnych czasów znajdowały się wrota do piekieł, przez które potwory wszelakiej maści przedostawały się do naszego świata. Kiedy powraca prastara Ciemność, a moce Mroku zaczynają działać, życie siedemnastoletniego Daniela Swansona przewraca się do góry nogami. Chłopak z czasem odkrywa swoje magiczne zdolności i z ich pomocą próbuje chronić mieszkańców Wildfire. Razem z przyjaciółmi stawi czoła śmiertelnym niebezpieczeństwom, które czyha na nich na każdym rogu. 
Wkrocz do Miasta Mroku, a już nic nie będzie takie samo. 

 Niedopowiedziane historie
http://niedopowiedziane-historie.blogspot.com/
autor: Zorana

 "Trwa wojna. Ziemie kawałek po kawałku trafiają w ręce najeźdźcy. Okupant dociera do bram Twierdzy Myrmydii, a losy rycerzy i kapłanek Boginii Wojny stają pod znakiem zapytania. Mierząc się z widmem rozwiązania, mieszkańcy Zakonu Wśród Wzgórz podejmują desperackie kroki, aby przetrwać. W szereg ich intryg zostaje wplątana tajemnicza istota.
Spiski, ryzykowne misje, walki, a w tle historia inna niż można by się tego spodziewać. Mieszanka low i high fantasy."
Rozdziały pojawiają się rzadko

Ognie Niezbyt Piekielne
autor: Rinkashi Meari

Bycie licealistką nie jest proste, zwłaszcza jeśli jesteś demonem. Hormony buzują, a demoniczna natura ciągle daje o sobie znać. Magda jest całkiem potężna, jednak marzy jedynie o w miarę normalnym życiu. Nigdy nie będzie jej to dane, ponieważ los wyznaczył jej naprawdę ważne zadanie. Póki co musi walczyć i co chwile udowadniać, że mimo wszystko pozostała człowiekiem, a klątwa, która sprowadza na nią grad idiotów, wcale jej tego nie ułatwia.

Opowieść z Miasta Magii
http://smak-magii.blogspot.com/
  autor: ellain
 Dziewiętnastoletnia Anella jest magiem, w kraju, w którym magia jest uznawana za najcięższy z grzechów. Kiedy jej sekret wychodzi na jaw, dziewczyna zmuszona jest opuścić rodzinne strony i wyruszyć w długą drogę - do Oreall, Miasta Magii, miejsca, w którym magowie nie muszą się ukrywać. Jednakże o okrucieństwie magów tam mieszkających opowiada się straszliwe historie. Czy Anella, młoda dziewczyna o dobrym sercu, odnajdzie tam swoje miejsce?

Ostatnie Tango
autor: Monia

Węże to dzikie i niezależne istoty, których nie sposób oswoić. Nikomu nie udało się tego dokonać, a raczej prawie nikomu. Bo jednak jest On, i jest Ona. Dwójka całkowicie odmiennych, młodych ludzi, przed którymi zostaje postawione zadanie niemożliwe do wykonania. Czy znajomość języka tych przebiegłych istot wystarczy, aby uratować świat przed przebudzeniem Pradawnego? A może nie podołają i ulegną pokusie zdobycia władzy? Jedno jest pewne, równowaga między dobrem a złem została naruszona i nie tak łatwo będzie ją przywrócić.
Rozdziały pojawiają się rzadko.

 Podróż do przeszłości
https://podroz-do-przeszlosci.blogspot.com

  Autor: Rei Akina

 "Obudziłam się pewnego dnia na polance pełnej kwiatów. Rozejrzałam się dokładnie, próbując sobie przypomnieć jak się tu znalazłam. W wyniku szczegółowej obserwacji otoczenia doszłam tylko do jednego, niepokojącego wniosku: nic nie pamiętam. Nie potrafiłam przypomnieć sobie co to za miejsce, w jaki sposób się tu znalazłam, po co tu przybyłam, ani kiedy, a co najgorsze - nie miałam najmniejszego pojęcia KIM jestem."
Tak zaczyna się przygoda, w którą wplątała się główna bohaterka tej historii. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie rozwiązania zagadki, ale wtedy okazuje się, że odzyskanie wspomnień to jej najmniejszy kłopot...
Poukładane życie wampira
 autor: Adna

Na pierwszy rzut oka to szkoła dla lepiej urodzonych. Jednak gdy zagłębisz się bardziej, dostrzegasz nieprawidłowości. Są idealni, bez skaz. Robią co chcą i kiedy chcą, ale jednak czegoś się boją... Przez dziesięciolecia wampiry idealnie wtopiły się w świat ludzi, zaczęły żyć z nimi w symbiozie. Każdy ma swoją określoną rolę, jak trybiki w wielkiej maszynie, ale co się stanie gdy jeden z tych trybików wyciągniesz? Gdy zmącisz harmonię, kto obroni twój świat przed dzikimi?
ZAKOŃCZONY

Projekt: ANTYMIASTO
http://projektantymiasto.blogspot.com/
autor: Constance

Nieznana choroba zaczyna atakować łysych, gołębie truchła pokrywają ulice, a pewien tropiciel nie może przełknąć porażki. Co więcej, kiedy miasto pogrąża się w wewnętrznym konflikcie, na scenę wkracza nowy gracz.
Postawmy sprawę jasno – nigdy nie prosiłam o swój talent.
Oni też nie.

Projekt Griffin
autor: Griffin

Połączenie fantasy, kryminału i romansu. O młodej dziewczynie, beztrosko idącej przez życie aż do momentu, gdy zostaje ono wywrócone do góry nogami. Zostaje brutalnie wrzucona do świata, gdzie mityczne stworzenia beztrosko przechadzają się po świecie, zło po raz kolejny wygrywa wojnę, bo się lepiej sprzedaje niż dobro, a lokalny uniwersytet nawiedza seryjny morderca. No i jak tu się skupić na nadchodzących testach, gdy po kampusie szlajają się agenci FBI, a na dodatek okazuje się, że twoja najlepsza przyjaciółka jest córką samego Króla Piekieł?

Przelana Krew
http://eternal-by-sayox.blogspot.com/   
autor: SayoXNiX

 Wreszcie po licznych wojnach między rasami nastał pokój. Pewien człowiek znów postanowił zamieszkać w swoim rodzinnym mieście, lecz jest jeden, mały szczegół.
Jest nieśmiertelny.
Podczas nocnego spaceru natrafia on na niezwykłej rasy chłopca i z powodu pewnych wydarzeń postanawia się nim zaopiekować, lecz kto by pomyślał, ile problemów może narobić nastolatek?
Lecz wkrótce pojawiły się kolejne komplikacje, w postaci dwóch przybyszów - wampira i wilkołaka.
Z powodu pewnego najgłupszego incydentu, o jakim każdy z was mógł pomyśleć, cała czwórka musiała opuścić miasto. Nie mając nic do stracenia ruszyli w drogę, nie wiedząc, że ich przygoda dopiero się rozpoczęła.
Obojętny wampir, wiecznie głodny wilkołak, młody i zbuntowany koturin oraz nieśmiertelny człowiek, czyli czysta mieszanka wybuchowa. Co z połączenia tej czwórki wyniknie? Kłopoty? To na pewno.

Fantastyka, tajemnice, spiski i sekrety z domieszką humoru i przygody - oto co drogi czytelniku tutaj znajdziesz.
 
"Smokobójca"
autor: Alenna

Gdy na kontynencie smoki zaczynają być niechcianymi szkodnikami, które niszczą wioski i kradną złoto zawód smokobójcy staje się coraz bardziej zyskowny. Wielu próbuje swoich sił w starciu ze smokami, jednak tylko nieliczni są w stanie zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Erik sam siebie uważa za najlepszego w tej nietypowej profesji, jednak szybko okazuje się, że zabicie smoka jest dopiero początkiem jego problemów. Niespodziewanie musi odnaleźć się w roli detektywa i odkryć kto zabił starego bankiera.

something mine - Yaoi
autor: akatsuki sm

Historia młodego następcy tronu, który by uratować swój lud został przeklęty. Aby uwolnić się spod uroku prosi o pomoc pewnego czarodzieja. Z czasem dochodzą do większej intrygi oraz odkrywają całkiem nowe dla nich uczucie...
 Swarożyc
https://swarozyc.blogspot.com/
autor: Vesna Might
Miasta, wsie i lasy płoną od gniewu Swarożyca. Szkarłatne skrzydła Raroga szumią nad głowami ludu, zwiastując śmierć, nieszczęście, nieprzemijające pożogi — kary od boga ognia i słońca. Skazany na wieczną tułaczkę, zły i rozżalony wciąż gryzie i kąsa. Nie zazna spokoju, póki trwa wśród istnień ludzkich, równie żałosny jak każde z nich.

Historia oparta na mitologii słowiańskiej, rozgrywająca się na ziemiach przedchrześcijańskiej Polski.
 
 Szczypta magii
http://ciunas-story.blogspot.com/
autor:Natalia Iubaris, Iara Majere 

Czasem wszystko czego potrzebujesz, to garść odwagi, dwie miarki miłości i... szczypta magii.

Gdzieś w zielonej, deszczowej Irlandii istnieje wioska zamieszkana przez ostatnie czarownice. Magia wciąż jest tam żywa i nieposkromiona, a pośród drzew można dostrzec pradawne, mroczne istoty.

Ciara i Siobhan wreszcie osiągnęły wiek pozwalający im na zajęcie miejsca w Kręgu, u boku innych czarownic i wybrania własnej drogi w magii. Niestety, podczas ceremonii coś poszło nie tak. Dwie młode czarownice znalazły się w obcym, niebezpiecznym miejscu. Miejscu, gdzie większość ludzi nie wierzy w magię, a ci którzy wierzą, polują na czarownice...
 Rozdziały pojawiają się po komentarzach

 Światła Faerie
autor: Reixly

Fay jest Łowcą — jednym ze strażników Wyobraźni. Odwiedza fikcyjne światy, gdzie porządkuje historie, naprawia błędy w ich fabułach i przywołuje niepokornych bohaterów do porządku. Stara się jak najlepiej wypełniać swoje zadania. Pewnego dnia jednak zaczyna mieć wrażenie, że ktoś chce mu zaszkodzić, a może nawet… zabić.
Tymczasem w jednym ze światów dzieje się coś dziwnego. Kolejni Łowcy przepadają bez śladu. Historia zaczyna żyć własnym życiem, podobnie jak jej bohaterowie. Fay postanawia temu zaradzić. Nie wie jednak, że to najbardziej ryzykowna decyzja, jaką kiedykolwiek podjął, i że od niej może zależeć los całego wymiaru Wyobraźni.

We mgle
https://natchnienielimanniel.blogspot.com/p/we-mgle.html
autor: Limanniel
"Czasem jedna rzecz, jeden gest czy ruch potrafi zmienić czyjeś życie. Poczucie sprawiedliwości ,którego nikt nie potrafił zrozumieć. Nikt nie chciał słuchać a ona nie mówiła. Życie w jednej chwili zmieniło się. Musiała odciąć się od wcześniejszego "ja" by poznać nowe. Nie chciała tego. Decyzja zapadła. Opuszcza to co jej znane by odkryć rzeczy na ,które nie była przygotowana. "
 Wojna pomiędzy złem
 autor: Adna

Idąc wśród tłumu nigdy nie wiesz kto przechodzi obok. Demony nie istnieją, to przecież tylko bajka dla niegrzecznych dzieci... Ale gdyby się okazało, że żyją obok, a dwa najstarsze upadłe anioły walczą między sobą o piekło i ty jesteś kluczem do zakończenia tej wojny, które zło byś wybrał? Pamiętaj, że stawką są ludzkie dusze...

Wojowniczka z Kagolanii
autor: Kasamiyo Akasawa

W okrutnym, pełnym anarchii i powojennego chaosu świecie władzę sprawują ci, którym dane jest posiąść wiedzę. A nią dysponują tylko dwie potężne organizacje, które zazdrośnie strzegą swoich tajemnic. Kalena dostaje szansę zostania członkinią jednej z nich - Stowarzyszenia Skrybów, które zachowując pozory wyłącznie naukowej działalności od lat szkoli młodych wojowników. Po ukończeniu trudnego szkolenia szkolenia dziewczyna zmienia się diametralnie. Idee Stowarzyszenia stają się jej bliskie i pragnie pomóc w rozpropagowywaniu ich. Jednak już niedługo światem ma wstrząsnąć kolejna wojna. 
Rozdziały pojawiają się rzadko.

Wrota Śmierci
https://melodie-serc.blogspot.com/
  autor: Calliste
W królestwie Armarion od lat mrok sieje strach i spustoszenie, a polowanie na magów to nieustanna gonitwa okrutnego króla, podporządkowującego sobie wszystko i wszystkich na własnych zasadach.
Tylko Hailey Perñ wychodzi mu naprzeciw — początkująca czarownica, która nie zdaje sobie sprawy ze swojej potęgi i siły.
Przyjdzie jej walczyć z niemożliwym,
pojawi się tajemniczy towarzysz, który zawsze popędzi wiedźmie na ratunek,
a niebezpieczeństwa spadną na nią lawiną.
Walka o wolność, magię i smoki...
Krąg rozleci się w pył,
zdrada i walka będzie nieuniknionym elementem aż po kres...
Krew zostanie przelana,
a Wrota Śmierci zostaną otwarte!
Rozdziały pojawiają się rzadko. 

  Wstegeszczu
http://wstegeszczu.blogspot.com/
  autor: Wstegeszczu
"Cztery" to opowieść o niezwykłych przygodach czterech czarodziejek, ich potężnych mocach żywiołów oraz wędrówce przez Las w poszukiwaniu czterech części kamiennej Płyty.
Po więcej informacji zapraszam do siebie :)
Na blogu zamierzam też umieszczać inne opowiadania lub prace.
 Zaginieni wędrowcy
 http://avagord.blogspot.com/ 
Autor: Chupacabra

 Leśna kraina. Słońce, które przebija się przez gałęzie oświetla kryształy wyłaniające się z jeziora. Powietrze wydaje się iskrzyć. Każdy obecny na miejscu czuje mrowienie na swojej skórze. Na razie jest bezpiecznie. Ale niedługo będą musieli wracać. Kiedy słońce zacznie chylić się ku zachodowi kreatury wylezą ze swoich nor i dopiero w środku nocy znów będzie bezpiecznie. Prawie. Tutaj nigdy nie będzie do końca bezpiecznie.
Rozdziały pojawiają się rzadko.

Zbudzeni
Autor: Maxine

Magia istnieje, wiesz?
Świat elementalistów od wieków trwa ukryty przed wzrokiem zwykłych ludzi. Choć piękny i przepełniony niesamowitymi możliwościami, jakie zapewnia obecność magii żywiołów, wciąż wiele brakuje mu do idyllicznego obrazu, o którym niegdyś śnili magowie. Szczególnie teraz, gdy nad ich społecznością zbierają się ciemne chmury.
Zrodzenie się potężnej energii rozpoczyna serię wydarzeń prowadzących do odnowienia starego konfliktu. Kiedy więc powietrze na dobre wypełnia się elektrycznością, wszyscy wiedzą, że nie ma już odwrotu i pora opowiedzieć się po jednej ze stron. Do kogo przyłączy się wybraniec władający tą niszczycielską magią, którego tożsamość pozostaje nieznana?
Leonardo to mag należący do Bractwa. Mimo że bardzo chciałby prowadzić spokojną egzystencję, przysięga, którą złożył lata temu, obliguje go do włączenia się w sprawę magów. I choć początkowo nie przejawia zbytniego entuzjazmu, angażuje się o wiele mocniej, niżby mógł się spodziewać. W końcu pomoc innym to coś, w czym zawsze się odnajdywał.
Lena ma normalne, szczęśliwe życie. Do czasu. Jedno zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Okazuje się bowiem, że Lena nie jest zwyczajna — w jej żyłach płynie krew elementalistów. Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta wiedza? Czy Lena jest gotowa na przyjęcie dziedzictwa i co to tak naprawdę dla niej oznacza?
Ta opowieść jest preludium wielkich wydarzeń. Kameralną historią dwójki ludzi, którzy mają wziąć w nich udział. Ukazuje ich codzienne sprawy, marzenia i zmiany, których muszą w sobie dokonać, by móc stawić czoła przeciwnościom losu. To cisza przed burzą.
Patrz, jak żywioł budzi się do życia.
Rozdziały pojawiają się rzadko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Netka Sidereum Graphics