18.10.2016

[124] Tydzień z Darami Anioła - ciekawostki

(c) Mia

Cześć!
Dziś przychodzę do was z ciekawostkami!
Jak tam wam mija wtorkowe popołudnie?

 1. Clary podobnie jak Herondale'owie ma białą bliznę w kształcie gwiazdy na ramieniu jako znak Ithuriela. Jednak w odróżnieniu od nich swoje znamię otrzymała w wyniku eksperymentów ojca, które spowodowały że jeszcze przed urodzeniem płynęła w niej anielska krew. 
 2. Isabelle Lightwood  jest uczulona na tulipany.
 3. Clary na początku miała przyjąć imię po przyjaciółce pisarki, Valerie Frayre, artystce, która zaprojektowała runy, a nieco później zostało ono delikatnie zmienione na Valerie Frayne. Gdy autorka dowiedziała się, że jej znajomy pisze książkę w kórej główna bohaterka również nazywa się Valerie, zmieniła je na Clary, po innej przyjaciółce pisarki. Ostatecznie edytor pisarki przekształcił je na Clary Fray. Wtedy autorka zdecydowała, że Clary będzie skrótem od Clarice, co w końcu zostało zmienione na jej bieżące imię Clarissa.  
 4. Pomniejszym krewnym Jace jest William Herondale, który podobnie jak on, bał się kaczek.
 5. Potrafi tworzyć nowe runy, a także ukrywać oraz wydostawać przedmioty z kartek/kart, co pokazane zostało w Mieście Kości na przykładzie Kielicha Anioła.
 6. Stephen Herondale kochał poezję i łacinę.   
 7. Prawdziwy wiek Magnusa zna tylko kilka osób, Catarina Loss i Ragnor Fell. Bane często kłamie na temat swojego wieku, by móc imponować ludziom. (często zapomina komu, ile lat powiedział, co w konsekwencji przynosi mu problemy).
 8. Mangus posiada kota który nazywa się Prezes Miau. Wcześniej również miał kota, o imieniu Wielki Catsby, który w Kronikach Bane'a podrapał dwuletnią Clary.
Pamiętajcie o wyzwaniu, losowaniu i quizie!

1 komentarz:

 1. Trzecia ciekawostka jest woah... Nie wiedziałam, że to był aż taki proces twórczy imienia. XD A nawiązania do Wielkiego Gatsby'ego ciągną się za mną, odkąd ostatnio przeczytałam tę sławną książkę (dupy nie urywa xd) i, cholercia, nawet tu się coś zaplątało... XD

  OdpowiedzUsuń

Netka Sidereum Graphics