18.07.2017

[198] Tydzien z GONE #1


Witam!
Dziś powracamy z serią, której nie było tutaj od dawna - z Tygodniem z...

Tym razem wzięłyśmy się za serię GONE: Zniknęli autorstwa Michaela Granta. Składa się ona z sześciu części, ale omawiać będziemy głównie pierwszą, żeby nie narobić zbyt dużo spojlerów osobom, które jeszcze nie miały okazji zapoznać się z treścią. Mam nadzieję, że zachęcimy je do tego! C:

W prawej kolumnie znajduje się ankieta, w której umieściłam trzynastu bohaterów. Część z nich staje się znacząca dopiero w drugiej części. Na swojego ulubieńca możecie głosować do 24.07 do godziny 16. Mniej więcej godzinę później powinno pojawić się podsumowanie.
Można wybrać kilka postaci.

Gorąco zachęcamy do brania udziału w rywalizacjach oraz omawiania książki razem z nami pod poszczególnymi postami. Każda aktywność będzie punktowana, a osoba, która zdobędzie najwięcej punktów może liczyć na reklamę swojego bloga aż do kolejnego tygodnia. 

Kolejną książkę, za jaką się zabierzemy, będziecie mogli wybrać w ankiecie, która pojawi się 25.07. Tutaj możecie dawać swoje propozycje książek, jakie według Was powinny pojawić się w kolejnym Tygodniu z...


A teraz garść podstawowych informacji o serii:
Data wydania pierwszej części w Polsce: 23.09.2009 r
Data wydania ostatniej części w Polsce: 19.06.2013 r
Wydawnictwo: Jaguar
Łączna ilość stron: 2837 (część szósta najkrótsza)
Tłumaczyli:
Jacek Drewnowski (1-3)
Natalia Mętrak-Ruda (4-5)
Zuzanna Byczek (6)

Opis części pierwszej, dla zachęty:

W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi.
Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności – niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce – które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować.
Witaj w nowym, przerażającym świecie, gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą…
Czas ucieka.
W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz...


Kolejny post jutro, pamiętajcie o propozycjach! C:

2 komentarze:

  1. Ja proponuję Więzień Labiryntu i Wampiry z Morganville.

    OdpowiedzUsuń

Netka Sidereum Graphics