21.07.2018

[271] WAKACYJNE KONKURSY


(c) Anusia

Witajcie kochani!
Jak Wam minął dzisiejszy dzień?
Mamy dziś dla Was post konkursowy, czekamy na Wasze zgłoszenia!

1. KONKURS LITERACKI
Zapraszamy Was na drugą edycję wakacyjnego konkursu literackiego. Mamy nadzieję, że ta spodoba się Wam tak jak poprzednia.


REGULAMIN
1. W konkursie może wziąć udział każda osoba, której blog przynależy do katalogu. Zgłaszać można się również w trakcie trwania konkursu.
2. W konkursie musi wziąć udział przynajmniej pięć osób. Jeśli liczba uczestników nie będzie wystarczająca, konkurs zostanie anulowany.
3. Aby potwierdzić chęć uczestnictwa w konkursie, należy napisać pod tym postem komentarz brzmiący "Biorę udział.", dodając tytuł swojego bloga oraz kategorię, w której został umieszczony. Dodając komentarz o tej treści, zgadzasz się na publikację swojej pracy lub jej fragmentów w obrębie Księgi Baśni po ogłoszeniu wyników.
4. Osoba biorąca udział w konkursie zobowiązana jest umieścić w widocznym miejscu na swoim blogu grafikę konkursową (można również opublikować ją w osobnym poście lub pod rozdziałem), która będzie przekierowywać do tego posta.
5. Minimalna objętość pracy konkursowej musi wynosić jedną stronę czcionką 'Times New Roman' rozmiar 12. Nie ma maksymalnej granicy objętości.
6. Praca nie może być nigdzie wcześniej publikowana.
7. Nie wysyłamy nagród poza granice Polski.
8. Każdy uczestnik może wysłać tylko jedną pracę. 
9. Warunek, który musi spełnić tekst, aby praca została zaakceptowana:
- w tekście muszą pojawić się  co najmniej cztery z ośmiu słów kluczy dowolnie odmienione przez przypadki (prosimy o pogrubienie ich w nadesłanym tekście): 
- zamek
- szydło
- modlitwa
- nić
- fotograf
- suknia
- miecz
- lew


NAGRODY
To pewnie ten fragment posta, na który czekaliście. W puli nagród jest 9 książek (lista na samym końcu). Jeśli liczba uczestników przekroczy 15 do wygrania będą dwie z nich, jeśli 25, będzie można wygrać trzy, itd. Dodatkowo, każdy z uczestników konkursu może liczyć na reklamę swojego bloga.

Oprócz tego każdy uczestnik konkursu weźmie udział w losowaniu, w wyniku którego jeden szczęśliwiec otrzyma książkę.


OCENA PRAC
Każda praca będzie oceniana przez sześć osób, które przyznają jej punkty (maksymalna ilość to 10 od każdej osoby). Z przyznanych ocen zostanie wyciągnięta średnia arytmetyczna, której wynik będzie liczbą ostatecznie uzyskanych punktów.
Prace nie będą oceniane na podstawie tego co lubimy, a czego nie. Jeśli otrzymam pracę o JB, którego nie lubię, nie zostanie ona na starcie odrzucona przeze mnie. Liczy się poprawność, logika, a nawet graficzny układ tekstu.


NADSYŁANIE PRAC
Prace można przysyłać od momentu opublikowania posta do 03.09.2018 godz. 23:59 w formacie .docx lub .doc. Prosimy jednak o to, by nie przysyłać ich na sam koniec terminu, ponieważ wydłuży to czas oczekiwania na wyniki.
W zgłoszeniu podajcie swój nick (ten, pod którym zgłosiliście swój blog).
Prace konkursowe należy wysłać na adres ksiega.basni.katalog@gmail.com, w tytule wiadomości: Wakacyjny Konkurs Literacki II - Księga Baśni.

Przed wysłaniem zgłoszenia, proszę upewnić się, że dodaliście komentarz, o którym mowa w punkcie trzecim regulaminu.2. KONKURS FOTOGRAFICZNY 


REGULAMIN
1. Organizatorem konkursu jest Księga Baśni
2. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
- zaobserwować Księgę Baśni na instagramie 
- w komentarzu pod grafiką konkursową (na instagramie) napisać "Biorę udział" i zaprosić do udziału w konkursie co najmniej jedną osobę. Dodając komentarz o tej treści, zgadzasz się na publikację swojej pracy w obrębie Księgi Baśni po ogłoszeniu wyników.
- dodać zdjęcie, którego tematem przewodnim będą wakacje z książką. Jako drugie zdjęcie należy dodać grafikę konkursową (warunek obowiązkowy).
- na zdjęciu oznaczyć konto Księgi Baśni oraz otagować je #ksiegabasni #konkurswakacyjny #wakacjezksiega
3. W konkursie musi wziąć udział przynajmniej pięć osób. Jeśli liczba uczestników na nie będzie wystarczająca, konkurs zostanie anulowany.
4. Zdjęcie nie może być nigdzie wcześniej opublikowane.
5. Nie wysyłamy nagród poza granice Polski.
6. Każdy uczestnik może wysłać aż dwie prace. 
7. Jeśli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na tej fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację swojego wizerunku. 


OCENA PRAC 
Fotografie będą oceniane przez sześć osób w poniższych kategoriach: 
a) zgodność z tematem
b) pomysł autora
c) estetyka pracy 
d) jakość wykonanej fotografii 
e) oryginalność 

NADSYŁANIE PRAC
Prace można przysyłać od momentu opublikowania posta do 03.09.2018 godz. 23:59

NAGRODY
Spośród uczestników dwójka z nich otrzyma nagrody książkowe. Dodatkowo każdy kto wyśle nam w wiadomości prywatnej adres swojego bloga może liczyć na jego reklamę.
LISTA NAGRÓD
Kliknijcie w tytuł, a zostaniecie przeniesieni na lubimyczytac.pl

1. Kłamczuchy - Sara Shepard
2. Love, Rosie 
3Impuls - Eve Silver
4Demony. Grzech pierworodny - Lisa Desrochers
5. Los - Katarzyna Szelenbaum
6. Przez burze ognia - Veronicia Rossi
7. Circus Maximus - Damian Dibben
8. Wotum Nieufności - Remigiusz Mróz
9. Tam gdzie spadają Anioły Dorota TerakowskaOGŁOSZENIE WYNIKÓW
(obu konkursów)
Ogłoszenie wyników powinno nastąpić maksymalnie tydzień po zakończeniu konkursu. Konkretna data zależy tylko od tego, czy pod koniec terminu dostaniemy jakieś prace. Informacje odnośnie przekazania nagród zwycięzcom zostaną podane w poście z wynikami.

4 komentarze:

 1. Zanim się zgłoszę, a zrobię to chętnie, mam małe pytanie w sprawie nagród: będą wysyłane zwycięzcom losowo czy będzie prawo wyboru? Nie żebym była jakoś przesadnie pewna wygranej, ale dwie książki z listy mam już w swojej biblioteczce i w razie czego chciałabym jednak uniknąć zdublowania, a z pozostałych jest co wybierać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zawsze pozwalamy zwycięzcom wybrać nagrodę.

   Usuń
  2. Cudnie! W takim razie biorę udział. :)
   Tytuł bloga: Gdy kochamy
   Kategoria: Obyczajowe

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Netka Sidereum Graphics