26.03.2016

[13] Nowe blogi

Przypominamy o głosowaniu na blog miesiąca (ankieta z boku), które trwa do środy do 23:59!
Aby przenieść się na bloga, kliknij w obrazek.

Czerwony piach - interaktywne opowiadanie fantasy
Fantastyka -> Fantasy | trwające | autor: Vanessa

Magia skryta w podziemiu, sekrety, których nie może poznać lud, piaskowe burze niewiadomego pochodzenia... i Ty, Czytelniku. W którą stronę pójdziesz?

Bellum omnium contra omnes
Fantastyka -> Fantasy | trwające | autor: Mentrix Hadley

Bogowie są podobni do ludzi. Także się śmieją, kochają, nienawidzą i mszczą. Jednak oni nie mają zahamowań. Aby ocalić najdroższego przyjaciela potrafią zabić swoich towarzyszy, aby się zemścić zniszczą połowę świata.
Można ich podzielić na dwie strony konfliktu: tą jasną i tą ciemną. Przynajmniej w teorii. Oni wszyscy, niezależnie od pochodzenia, są tacy sami. Nie należy im ufać. W praktyce, każdy dba tu tylko o siebie, o swoją pozycję i moc, nie przejmując się tym, że kogoś rani. Oczywiście istnieją wyjątki, lecz znikają one w morzu ambicji i żądzy władzy.
Chciałabym wam opowiedzieć historię panteonów, historię bogów. Choć rozgrywała się ona tysiące lat wcześniej, ma wpływ na to, co dzieje się teraz. Bo bogowie nie wybaczają, nie zapominają. Ich rozgrywka trwa nadal, ale ważne są także ich pobudki. Nie wszystko jest tak jasne, jak się wydaje. Przeczytajcie, zrozumcie. Może to uratuje wam dziś życie, bo ciemność i chaos nadciągają.
I spróbujcie im wybaczyć.

Zabójcy Cieni
Fantastyka -> Fantasy | trwające | autor: Berwarna

Świat po wojnie opanowały istoty będące niegdyś ludźmi – Cienie. Nie mają uczuć, słuchają tylko głosu Wargaona. Nikt nie jest bezpieczny.
Kala jako jedna z nielicznych jest człowiekiem. Kiedy jej rodzina się rozpada i dziewczyna trafia do ukrytej Strefy IV ukazuje się prawda – to ona jest bohaterem z przepowiedni. To ona wszystkich ocali. Ale za jaką cenę?
Czy Kala zdoła ominąć swoje przeznaczenie? Da radę uciec losu? Czy może pozwolić sobie na szczęście z Ianem – jedyną osobą, która sprawia, że Kala może się uśmiechnąć?
Wojna. Śmierć. Magia.
Czy jesteś gotowy na walkę?

(Nie) spisana na straty. Opowieść o Klarze
Obyczajowe | zakończone | autor: lapidarna

Młoda Klara spróbowała alkoholu po raz pierwszy na początku gimnazjum. Od tamtego czasu wiele się zmieniło - jej styl życia, stosunek do ludzi, relacje z rodziną, przyjaciele - a ona wciąż wahała się, które życie woli bardziej: beztroskie, wypełnione zabawą i alkoholem czy spokojne, w zgodzie z bratem. Czas na wybór skraca się z imprezy na imprezę, a i przyjaciele mają na Klarę coraz większy wpływ - czy uda jej się oprzeć ich głosom i podjąć decyzję w zgodzie z własnym sercem? Co tak właściwie podpowiada jej serce?

"Jedyna moc, jaka istnieje, jest wewnątrz nas samych" 
Fan Fiction -> Gwiezdne Wojny | trwające | autor: Kira

Imperium Galaktyczne powoli rośnie w siłę, siejąc grozę w sercach niewinnych istot i wzbudzając nieustanny lęk. Ashna Royswern podejmuje walkę z własnymi słabościami, próbując przy tym zwalczyć traumatyczne doświadczenia z przeszłości. Prawda została skrzętnie przemilczana, zatracona wśród zgiełku drobnych kłamstw, prowadząc do konfliktu między dobrem a złem. Czy Ashna Royswern zdoła odszukać swoje prawdziwe przeznaczenie i poddać się całkowicie narzuconemu powołaniu? 

Feel like prey...
Fan Fiction -> Harry Potter -> Czasy Harry'ego | trwające | autor: A.

Ophelia Blackwell przyjeżdża do Anglii z przeświadczeniem, że jest lepsza od wszystkich dookoła. Tak w końcu została wychowana. Kilka miesięcy przed opuszczeniem Ameryki jej życie wywraca się do góry nogami, a mur którym się otoczyła, staje się jeszcze solidniejszy. Odcina się od wszystkich, wierząc że ból samotności jest lepszy od cierpienia, które zadać mogą jej ludzie.
Zmiana środowiska okazuje się jednak dużo trudniejsza niż jej się wydawało. Nie tylko musi się zmierzyć z nową szkołą, nowymi zasadami i nową moralnością ludzi dookoła niej, ale także staje oko w oko z największym zagrożeniem dla świata.
I tylko jedna osoba jest w stanie pomóc jej nie zagubić się w mroku, który zaczyna ją otaczać.

Trust me baby
Fan Fiction -> Gwiazdy i fani | trwające | autor: Clary Seew

Emily musi przymusowo zamieszkać u siostry, w hałaśliwej dzielnicy, w mieście, którego nie zna, z nowymi współlokatorami. Mimo to los uśmiecha się do dziewczyny, nowa grupka przyjaciół z przystojnym dupkiem na czele może pomóc jej przeżyć najwspanialsze wakacje, pełne wzlotów i upadków.

Mroźny Hogwart - Jelsa
Fan Fiction -> Crossover | trwające | autor: Kasia Owczarek

Czternastoletnia Ela Wright zaczyna naukę w Hogwarcie. Spotyka tam Jacka Frosta, przyjaciela z dawnych lat. Jest on jednym z legendarnych Strażników Marzeń. Chcąc chronić dziewczynę, zostawił ją, kiedy mieli po dwanaście lat. Chłopak nie wie jednak, że niezwykła moc Elsy przebudziła się po siedmiu latach, kiedy to wspomnienia dziewczyny zostały zmodyfikowane. Razem będą musieli sprostać trudnym wyzwaniom, niekoniecznie związanym ze studiowaniem magii w Hogwarcie.Ilość dodanych blogów: 8
Ilość usuniętych blogów: 0
Ilość blogów w katalogu: 53
- Fan Fiction: 32
- Fantastyka: 13
- Kryminał: 1
- Obyczajowe: 1
- Romans: 4
- Zbiory opowiadań: 21 komentarz:

Netka Sidereum Graphics