Łączna liczba wyświetleń

Chciałbyś dołączyć do ekipy Księgi Baśni? Nabór znów otwarty! Po więcej informacji zajrzyj tutaj:
KLIK.

14.05.2016

[33] Nowe blogi

Przypominamy o  możliwości nominowania blogów z majowych aktualizacji!

Aby przenieść się na bloga, kliknij w obrazek.


Skazane na zapomnienie...
Fan fiction -> Harry Potter -> Czasy Huncwotów | trwające | autor: Sophie Casterwill

Miały zaplanowane całe życie.
Od najmłodszych lat kładziono na ich naukę oraz wychowanie duży nacisk. Były zdolne, piękne, a przede wszystkim, przepełnione czystą, szlachetną krwią. Idealne partie małżeńskie. Tak też miały skończyć. Jako żony wspaniałych, czystokrwistych czarodziejów. Ale coś poszło nie tak. Pewnego dnia, te plany legły w gruzach. Wtedy myślały, że ich marzenia się spełniły i dostały wolność. Jednak to nie była ona. Zostały wyrwane z rodzinnego domu, tylko w jednym celu. Żeby służyć nowemu panu i spełniać jego wolę. Walczyły. Ale ich starania kończyły się ciągłymi porażkami. Straciły nadzieję, ale czy na zawsze? Czy po będą gotowe uwierzyć i zawalczyć o swoją wolność po latach niewoli? Poznaj historię dwóch sióstr, Sophie i Valerie, które zostały skazane na zapomnienie...

 Nad przepaścią 
Fantastyka -> Fantasy | trwające | autor: Maggie

Stała nad przepaścią i zastanawia się, czy zrobić ten jeden krok, prowadzący ją do... możliwej wolności? Silny wiatr zachęcająco pchał ją w stronę otchłani. Jeszcze mogła się wycofać, ale czy było warto?
— Halo, czy ktoś mnie słyszy?! — krzyknęła rozpaczliwym głosem. — Wiem, że tam jesteście! Odezwijcie się!
Echo rozniosło jej jakże przyjemny dla uszu głos, odstraszając tym siedzące na konarach drzew ptaki. Odpowiedziała jej głucha cisza, którą było można ciąć ostrym jak brzytwa sztyletem. Z trudem przełknęła ślinę i spojrzała w zachmurzone, ciemne niebo.
— Potrzebuję pomocy! — Zacisnęła dłonie w pięści tak, że pobielały jej kłykcie. — Błagam was, pomóżcie mi…! Jesteście mi to winni! — Upadła na kolana, raniąc je przez ostre kamyczki, jednak nie zwróciła uwagi na ból. Nachyliła się nad przepaścią i załzawionymi oczami zajrzała w ciemność. — Dlaczego nikt mnie nie słyszy?! — Po jej policzku spłynęła łza wielkości grochu. Nie była to łezka słabości, lecz złości, a za razem cierpienia. — Zabraliście to, co było mi najdroższe. Przez was zostałam zmuszona do tego, czego nie chciałam zrobić i myślicie, że wam wybaczę?! Nie zostawię tak tego! Co z tego, że jestem tylko zwykłą i naiwną śmiertelniczką?
Po jej policzku spłynęła kolejna łza. Szybko otarła ją wierzchem dłoni. Zacisnęła mocno szczękę i uderzyła pięścią o ziemię, a jeden z malutkich kamyczków sturlał się w przepaść.
Gdy nie uzyskała wyczekiwanej odpowiedzi, ponownie zaczęła się zastanawiać, czy zrobić ten krok. A wiatr pchał ją w tym kierunku. Spojrzała błyszczącymi, brązowymi oczami w czarną otchłań przepaści.
Blog o przyjaźni, poświęceniu i miłości...

Rzeka Opowieści 
Zbiory opowiadań | trwające | autor: Sovbedlly

Lubisz czytać? Interesują Cię krótkie nowele? Wejdź do zaczarowanej rzeki i daj się jej ponieść! Rzeka Opowieści to zbiór krótkich opowiadań na różne tematy. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

 Dobrej nocy, Vincent
Dramat | trwające | autor: fejf

Abraham Kelly jest jednym z najsłynniejszych pisarzy na świecie, a jego książka „Dobrej nocy, Vincent” to bestseller. Jednak prawdziwym tematem do rozmów jest to jak Kelly zdobył natchnienie do napisania książki i jak długo okłamywał i zwodził ludzi.
I kim jest Vincent?

Ask Sherlock Holmes
Fan fiction -> Sherlock Holmes | trwające | autor: Red Hood 

Ask Sherlock Holmes. Strona na której zadajesz pytanie, a Sherlock Holmes wraz z doktorem John Watsonem odpowiadają na Twoje wypociny. Blog inspiruje się książkami autorstwa sir Arthura Conan Doyle'a (razem z różnymi adaptacjami i ekranizacjami).

 Biały Lotos
Fantastyka -> Fantasy | trwające | autor: Mari Kim

Istnieje legenda o Świętych Smokach, których dusze zamieszkują ciała ludzi od pokoleń, a w zamian za to, dzielą się swoimi mocami. Człowiek ten nazywany jest Posiadaczem i może władać jednym z pięciu żywiołów. Jednakże za wspaniałym tytułem, kryje się wiele pułapek, a owy Posiadacz może zapomnieć o spokojnym życiu. Dochodzą nowe obowiązki, nowy świat oraz ludzie, którzy nie są ani sprzymierzeńcami, ani wrogami. Jeden błąd może wiele kosztować, a każdy ruch jest pod obserwacją ludzi z wyższych sfer.
Młoda dziewczyna, która otrzymuje niesamowity dar od losu, pragnie go wykorzystać i przysłużyć się społeczeństwu, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Jednak najpierw musi sama uwolnić się od ciemności, w której była do tej pory i zawalczyć o swoje życie oraz szacunek. Czy uda jej się sprostać wyzwaniom, które rzuci jej los? Czy osiągnie upragnione cele, nie tracąc przy tym ostatniego zdrowego rozsądku? Czy odkryje kim tak naprawdę jest Alex i do czego zmierza? Czy najlepszy przyjaciel dziewczyny, będzie zawsze ją wspierał?
Wejdź do świata, gdzie nauka przeplata się z magią. Potęga ludzkiego umysłu, nie odkryte dotąd tajemnice, nowe miejsca siejące mnóstwo niebezpieczeństw.
Ilość dodanych blogów: 6
Ilość usuniętych blogów: 1
Ilość blogów w katalogu: 81
- Dramat: 1
- Fan Fiction: 52
- Fantastyka: 16
- Kryminał: 3
- Obyczajowe: 1
- Romans: 4
- Zbiory opowiadań: 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy