18.01.2016

Nowe pokolenia

Cześć, jestem Rose Weasley. Żartuję, gdy czuję się niezręcznie.
autor: Lithine

Rose Weasley jest chodzącą niezręcznością. Na szczęście pozostała jej ironia i dręczenie profesora Malfoya. Jej przyjaciółka nie widzi, że Albus jest w nią wpatrzony jak w obrazek, a do tego chciałaby kontrolować cały wszechświat. Scorpius ma problemy z panowaniem nad gniewem i absolutnie nigdy, ale to nigdy, nie spogląda na Rose. Mieszanka wybuchowa gwarantowana!

Niezależność
autor: Condawiramurs

Niezależność to wielowątkowe opowiadanie obyczajowe o nastolatkach XXI wieku, osadzone w magicznych realiach Hogwartu.
Piętnastoletnia Lily Luna Potter jest jedną z najbardziej znanych w szkole dziewczyn i to nie tylko z powodu ojca. Na początku nowego roku szkolnego w zamku pojawia się nowy uczeń, równie silny osobowościowo Olivier Syriusz Janvier; z pewnością niechętny do podporządkowywania się komukolwiek.
Czy czarodziejska młodzież różni się czymś więcej od zwykłych nastolatków prócz umiejętności posługiwania się różdżkami?

Czy prawdziwą siłą jest pozostawanie niezależnym, czy też pozwolenie samemu sobie na zaufanie drugiemu człowiekowi?

Nowa w Hogwarcie
autor: Gabsone nene

Dlaczego?
Dlaczego Eleonora jest taka... inna? Dlaczego boi się innych ludzi, czarodziei? Dlaczego dopiero po tylu latach jedzie do Hogwartu? Dlaczego nie wie, że nie jest do końca sobą?
Dlaczego Roxanne zawsze wpakowuje się w kłopoty? Dlaczego tak bardzo kocha smoki? Dlaczego decyduje się na wyjazd do rumuńskiego Rezerwatu? Dlaczego zakochuje się w niewłaściwym chłopaku?
Dlaczego Tamara wciąż gra? Udaje kogoś innego? Zakłada maski? Dlaczego boi się być sobą? Dlaczego musi być zawsze twarda? Dlaczego jest taka samotna?
Dlaczego los splótł ich wszystkich ze sobą? Norę, Albusa, Roxie, Tamarę? Freda, Jamesa, Rose, Scorpiusa? Notta, Hugona, Lily, Blaise'a? Julesa, Elenę, Cristiana? Chrisa, Joss, Lucy?
Dlaczego?

ZAKOŃCZONE


 Severus Snape i paradoks czasu

autor: Oleńska


Minęło niemal dziesięć lat od Drugiej Wojny Czarodziejskiej i gdy Ministerstwo Magii już myślało, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć... Hannah Abbott, niezależna księgowa, przewraca wszystko do góry nogami. W roli głównej przedstawiam zatem: niesubordynację Departamentu Tajemnic, Severusa Snape'a i drobiny czasu w stanie czystym.
ZAKOŃCZONE

 Taniec przeciwieństw
autor: Katja

Ona jest ruda, jego włosy są niemalże białe. Ona szuka towarzystwa w książkach, on króluje na siódmym roku. Ona jest Krukonką, on Ślizgonem. Jej brakuje pewności siebie, on jest aż nazbyt zadufany w sobie. Ona jest córką Ronalda Weasleya, on synem Dracona Malfoya,

Są swoimi przeciwieństwami, ale i tak ze sobą tańczą, bo taniec jest całym ich życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Theme by Lydia | Land of Grafic