Łączna liczba wyświetleń

Chciałbyś dołączyć do ekipy Księgi Baśni? Nabór znów otwarty! Po więcej informacji zajrzyj tutaj:
KLIK.

18.01.2016

Nowe pokolenia


Ciekawość to nie grzech
 https://ciekawosc-to-nie-grzech.blogspot.com/
autor:Lithine 

Myślałby kto, że skoro Harry Potter dawno skończył szkołę i pokonał Voldemorta, to w całym czarodziejskim świecie będzie panował spokój. Tymczasem do Hogwartu znów zawitał mrok... no, może nie do końca mrok, przynajmniej nie na początku. Jedynie trochę tajemnic, kilka dziwnych wydarzeń i odrobina chciwości.
I chociaż matka Rose zawsze powtarza, że ciekawość zabiła kota, ona i tak nie może owej ciekawości poskromić.
Cześć, jestem Rose Weasley. Żartuję, gdy czuję się niezręcznie.
autor: Lithine

Rose Weasley jest chodzącą niezręcznością. Na szczęście pozostała jej ironia i dręczenie profesora Malfoya. Jej przyjaciółka nie widzi, że Albus jest w nią wpatrzony jak w obrazek, a do tego chciałaby kontrolować cały wszechświat. Scorpius ma problemy z panowaniem nad gniewem i absolutnie nigdy, ale to nigdy, nie spogląda na Rose. Mieszanka wybuchowa gwarantowana!
ZAKOŃCZONE

Nowa w Hogwarcie
autor: Gabsone nene

Dlaczego?
Dlaczego Eleonora jest taka... inna? Dlaczego boi się innych ludzi, czarodziei? Dlaczego dopiero po tylu latach jedzie do Hogwartu? Dlaczego nie wie, że nie jest do końca sobą?
Dlaczego Roxanne zawsze wpakowuje się w kłopoty? Dlaczego tak bardzo kocha smoki? Dlaczego decyduje się na wyjazd do rumuńskiego Rezerwatu? Dlaczego zakochuje się w niewłaściwym chłopaku?
Dlaczego Tamara wciąż gra? Udaje kogoś innego? Zakłada maski? Dlaczego boi się być sobą? Dlaczego musi być zawsze twarda? Dlaczego jest taka samotna?
Dlaczego los splótł ich wszystkich ze sobą? Norę, Albusa, Roxie, Tamarę? Freda, Jamesa, Rose, Scorpiusa? Notta, Hugona, Lily, Blaise'a? Julesa, Elenę, Cristiana? Chrisa, Joss, Lucy?
Dlaczego?

ZAKOŃCZONE


 Severus Snape i paradoks czasu

autor: Oleńska


Minęło niemal dziesięć lat od Drugiej Wojny Czarodziejskiej i gdy Ministerstwo Magii już myślało, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć... Hannah Abbott, niezależna księgowa, przewraca wszystko do góry nogami. W roli głównej przedstawiam zatem: niesubordynację Departamentu Tajemnic, Severusa Snape'a i drobiny czasu w stanie czystym.
ZAKOŃCZONE

 Taniec przeciwieństw
autor: Katja

Ona jest ruda, jego włosy są niemalże białe. Ona szuka towarzystwa w książkach, on króluje na siódmym roku. Ona jest Krukonką, on Ślizgonem. Jej brakuje pewności siebie, on jest aż nazbyt zadufany w sobie. Ona jest córką Ronalda Weasleya, on synem Dracona Malfoya,

Są swoimi przeciwieństwami, ale i tak ze sobą tańczą, bo taniec jest całym ich życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy